Prof. Dr. Güner Sönmez
Radyoloji Uzmanı

Prof. Dr. Güner Sönmez

“1970 yılında Elazığ’da doğdum. İlk ve ortaöğrenimini Elazığ’da tamamladıktan sonra üniversite giriş sınavında GATA Tıp Fakültesini kazandım. Tıp eğitiminin ardından Kırklareli-Babaeski Askeri Revirine baştabip olarak atandım.

1996 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde Radyodiagnostik bölümünde ihtisas eğitimime başladım. İhtisasım süresince floroskopi, direkt röntgen, ultrasonografi, renkli doppler ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, anjiografi ve girişimsel radyoloji konularında eğitim aldım. 1999 da “Karpal Tunel Sendromunda Manyetik Rezonans Görüntüleme” konulu tezimi hazırlayarak uzman oldum.

1999-2004 yılları arasında Ağrı Askeri Hastanesinde, 2004-2005 yılları arasında KKTC Girne Askeri Hastanesinde Radyoloji Servis Şefi ve radyoloji uzmanı olarak çalıştım.

2005 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesine başasistan olarak atandım. Ocak 2009 yılında girdiğim sınavda Radyodiagnostik dalında doçent ünvanını aldım. 2009-2015 tarihleri arasında aynı hastanede öğretim üyesi ve servis şef yardımcısı olarak görev yaptım.

2015 yılında profesör ünvanını aldım.

121 adet uluslararası dergilerde yayınlanmış makalem

22 adet ulusal dergilerde yayınlanmış makalem

41 adet uluslararası sözel bildiri-posterim

43 adet sözel bildiri-posterim

9 adet yayınlanmış kitabım bulunmaktadır.

Halen baş-boyun radyolojisi, abdomen radyolojisi, meme görüntüleme ve girişimsel radyolojik işlemler ile ilgilenmekteyim.

Yayınlanmış kitapları